Mida kinkida lapse sünni puhul?

Külla ei minda kunagi tühjade kätega, veel vähem siis, kui on midagi tähistada. Seetõttu on katsikule minnes väga tavaline küsimus, mida kinkida lapse sünni puhul? Oleme välja toonud mitu head ideed, mille seast leiad kindlasti selle õige kingituse.

Kingitus värskele emale ja isale

Keskendudes sellele, mida kinkida vastsündinule, on väga kerge vanemad sootuks ära unustada. Tegelikult vajavad nemadki tuge, tähelepanu ja toetust. Seda eriti siis, kui tegu on esmakordsete vanematega! Mõeldes, mida kinkida lapse sünni puhul, mõtle seega ka sellele, mis kingitusi võiksid vajada lapsevanemad.

Rasedus ja sünnitus ning hilisem imetamine tekitavad vajaduse väga spetsiifiliste toodete järgi: venitusarmide vastu aitavad kreemid, rinnapadjad, köömnetee jne. Kui kõik sellised tooted on mugavalt ühe kategooria alla koondatud, saad hea ülevaate. Võid ka värskelt vanemalt küsida, mida tal tarvis on.

Vanematele mõeldud katsikukingid ei pea olema lapsega seotud. Ehk lihtsalt midagi, mis aitab ennast hästi tunda? Nii võib täiesti asjakohane olla Babé Hydra Calm niisutav ihupiim isale ning hooldav Idun juuksemask emale. Vanematele tehtud kingitus lapse sünni puhul võetakse kindlasti heal meelel vastu!

Mida kinkida lapse sünni puhul – ikka midagi praktilist

Ujumismähkmed ja ühekordsed imavad aluslinad ei ole kõige armsamad kingitused, kuid kindlasti on need vajalikud! Apotheka Beauty ilupoes on lausa eraldi kategooria lapsele vajalikest tarvikutest.

Praktilist kasutust leiab ka fotoalbum, mida kinkida katsikuks. Kuigi beebipiltide tegemine on kujunemas tavaliseks, siis isegi kõige ilusamaid digipilte vaadatakse korra või paar ja seejärel jäävad need virtuaalset tolmu koguma. Piltide välja trükkimine eeldab valiku tegemist ja sellest võib kujuneda tore iga-aastane traditsioon. Tasapisi täituvat albumit on hea näidata nii külalistele, kui lapsel endal aastate pärast põnev uurida.

Personaalne kingitus beebile ehk sünnipäevakink lapsele

Valides, mida kinkida lapse sünni puhul, siis parim katsikukink on see, mis leiab kasutust. Tillukesed beebiriided on ülimalt armsad, kuid laps kasvab nii kiiresti, et suure tõenäosusega ei pruugi kink isegi korra selga jõuda. Võimalik, et parem personaalne kingitus vastsündinule on nimeline kaisuloom või beebitekk. Mõlema kasutusiga saab mõõta pigem aastates kui kuudes ehk et kink läheb igal juhul asja ette.

Personaalne kingitus beebile ei pea olema esemeline. Miks mitte teha lapse nimel püsiannetus mõnele organisatsioonile või fondile? Või hakata Tallinna loomaaia vaderiks? Loomaaeda minnes saab väike vader kohe üle vaadata, kuidas tema hoolealusel läheb.

Eelarvesõbralikud kingid beebi sünni puhul

See, mida kinkida katsikuteks, ei pea olema ka poest pärit. Tõsi on, et paljud beebiasjad lihtsalt ei kulu, sest beebi kasvab kasutuseast välja: tegelusmatt, beebiraamatud ja kõristid on head näited. Kel enda lapsed alles väikesed, võibki esmalt kodus ringi vaadata ja mõelda, mis on head kingid ehk mille saaks uuele ringile saata. Taaskasutus on aina populaarsem, kuid enne tasub maad uurida, kas see on pere jaoks sobilik lähenemine.

Veel üks nullkulu katsikukingitus on isetehtud kupongid. Küsides lapsevanematelt, millest enim puudust tuntakse, kuuleb väga tihti, et aega on alati vähe. Võttes mingid ülesanded lapsevanemate õlult vähemaks, saabki aega kinkida. Keskendu väikestele ent praktilistele ideedele:

  • lapse hoidmine, ka tunni või kahe kaupa
  • koristamine või akende pesemine
  • küttepuude tuppa toomine
  • pere vanema lapsega kelgutama või mänguväljakule mängima
  • õhtusöök

Vaadates kõiki neid võimalusi, ei ole ehk enam nii raske valida, mida kinkida lapse sünni puhul.