Milline beebimonitor valida?

Kõik värsked lapsevanemad teavad, kui raske on väikese beebi kõrvalt igapäevatoimetusi teha. Sestap on beebimonitor vastetele vanematele pea asendamatu abimees, mis muudab elu silmanähtavalt kergemaks ja mugavamaks. Tänu sellele saad oma lapse südamerahuga jätta enda valvsa pilgu alt kaugemale, näiteks teise tuppa, rõdule või õue magama.

Beebimonitoride valik võib aga silme eest kirjuks võtta, sest valik on suur. Tee selgeks, millised on sinu jaoks olulised kriteeriumid monitori valikul ning vali nende jaoks enda jaoks sobivaim.

Kõigepealt mõtle sellele, kus ja millistes oludes soovid beebimonitori kasutada, sellest sõltub monitori tööraadius. Kui plaanid kasutada monitori ainult siseruumides ja ühel korrusel, võid valida väikesema tööraadiusega beebimonitori. Kui aga siseruumis mitmel korrusel ja õues, vajad suurema tööraadiusega monitori. Suurema tööulatusega monitoridel tuleb kasuks ka leviulatusest väljumise funktsioon, mis annab sulle märku, kui monitori signaal on leviulatusest väljas.


juhtmeta beebimonitor

britton beebimonitor

Järgnevalt mõte, kas sulle piisab vaid helifunktsioonide jälgimisest või vajad ka pildi ja heli monitoorimist. Beebimonitoride ühenduvus on tavaliselt Wi-Fi või Bluetooth’i kaudu. Bluetooth’i kaudu saad kasutada monitori lihtsalt nagu raadiosaatjat, mille abiga helisid kuulata. Beebimonitorid telefonis. Wi-Fi abil saad monitori ühendada oma nutitelefoni või tahvelarvutiga. Selleks on spetsiaalne äpp, mis võimaldavad pilti, heli ja videot jälgida otse ja mugavalt sinu nutiseadmelt. Selle abil on võimalik ühendada ka mitu kaamerat ühe nutiseadmega.


philips lionelo beebimonitor

beebimonitor kaameraga

Valiku puhul tasub ka tähele panna, kas seade töötab võrgutoitel või juhtmevabalt, patareide või aku toitel. Juhtmevaba seade annab kindlasti mugavust ja mobiilsust – nii saad lapse mugavalt koos monitoriga näiteks õue magama panna.

Juhtmevabad beebimonitorid töötavad kas patareide või akuga. Igapäevaselt on kindlasti mugavam kasutada akuga varianti, kuid näiteks reisile on kaasa võtta hõlpsam patareidega monitori, kus võib akude laadimise võimalus igal hetkel puududa. Sel puhul jälgi, kas laetavad patareid ja laadimisalus on beebimonitori komplektiga kaasas või tuleb need eraldi soetada.

Võrgutoitel seadme eeliseks on aga näiteks see, et aku ei saa ebasobival ajal tühjaks. Kui plaanid beebimonitori kasutada näiteks vaid kodustes siseruumides, on see tõenäoliselt sulle täiesti piisav variant.


philips beurer beebimonitor

beebimonitor philips avent

Lapse rahustamiseks on hea, kui monitoril on kahepoolse suhtluse funktsioon, kust kuuled beebi häält ning saad temaga selle kaudu suhelda. Vahel piisab beebile uinumiseks lihtsalt korraks sinu rahustava hääle kuulmisest.

Ükskõik, kas sinu laps magab toas või õues, kasulik funktsioon on ka temperatuuri näidik, mis mõõdab lapse vahetus läheduses olevat ruumi või õuetemperatuuri ning annab selle järgi signaale, kui temperatuur on kas liiga madal või kõrge. Kui kasutad beebimonitori öösel, on võimalik kasutada öise nägemise infrapuna funktsiooniga kaamerat. Kuid pane tähele, et sellisel juhul peab seade olema vooluvõrgus ning see tarbib pisut enam elektrienergiat.

Ühed populaarseimad lisafunktsioonid on unelaulud ja rahustav öötuli, mis on väga head lapse uinutamiseks. Kui teed oma igapäevatoimetusi parasjagu lärmakas keskkonnas (tolmuimejaga koristades, muru niites jne), tuleb appi vibratsiooni funktsioon. See annab vibreerides märku, kui laps teeb häält.

Lisaks saad seadistada hääle ja liikumise alarme, mis saadavad sulle vastavaid märguandeid saadavad. Eraldi saad reguleerida mikrofoni tundlikkuse ehk millisele müratasemele monitor reageerib. Näiteks soovite kuulda beebi nuttu, ent mitte lalinat.

Populaarsed firmad: Philips Avent, Britton, Motorola, Kodak, Miniland, Babymoov, Denver, Lionelo, Babcare jt.