Milline jooksuratas lapsele valida?

Laste jooksuratas või siis teise nimega tasakaalu jalgratas sobib suurepäraselt õppimaks tasakaalu hoidmist ja arendamaks lapse liikumist.


kolmerattaline jooksuratas

lapse jooksuratas

Jooksuratast valides peaks mõtlema, mis materjalist see peaks olema. Jooksurattad on näiteks puidust, alumiiniumist ja ka plastmassist raamiga. Olenevalt lapse suurusest peate jälgima ka ratta kandevõimet. Paljud jooksurattad on ka reguleeritava sadulaga. Kui ratast kasutatakse peamiselt toas, siis võiks valida näiteks vahtkummist või täispuhutavad rattad või. Õues sõitmiseks on kõige mugavamad suuremad õhkkummid. Kõige pisematele on olemas ka kolmerattaline jooksuratas.


jooksuratas

jooksurattad kaimistugi

Tavaliselt on jooksurattad lastele mõeldud kasutamiseks vanuses 2-5 aastat. Alguses laps lihtsalt istub selle peal ja kõnnib. Hiljem hakkab juba jooksma ja jalgu õhus hoidma. Lapsele jooksuratas osta juba varakult, seda varem hakkab ta selle vastu huvi tundma. Lapsed, kes on juba kord õppinud sõitma jooksurattaga, saavad pedaalidega rattaga sõidu selgeks väga kiirelt. Õppida tuleb ära ainult väntamine.


jooksurattad lastele

jooksurattad

Sinu lapsele meeldib see kindlasti ja sellega saab sõita vajadusel ka aastaringselt – sh toas. Kui laps saab juba suuremaks, siis võib vaadata juba päris jalgrattaid. Kas siis tõukerattaid, kolmerattalisi või abiratastega.

Vali oma lapsele parim jooksuratas: vaata e-poest kõiki pakkumisi


laste jooksutas

laste jooksuratas

Et lapsel oleks lõbusam sõita, siis paigaldage ka rattakell. Õues sõitmiseks hakake aegsasti last harjutama ka kiivrit kandma.

Populaarsed firmad: Classic, Puky, KTM, Cruzee, Kettler, Globber, Ecotoys, Kinderkraft, Lionelo, Milly Mally, Stiga, Yang Kai.