Milline lamamistool beebile valida?

Beebile lamamistooli valik võib algul olla üsna keeruline, kuna poes on väga erinevaid lamamistoole, kiikesid ja hälle. Aga kõik emad soovitavad seda, kuna see on mõnus koht lapsele, kus ta saab mängida või puhata, samal ajal kui sina kiirelt süüa teed või duši all käid. Hoiduda tuleks aga lamamistooli kasutamisest beebi peamise mängukohana.


lamamistool kiik

lamamistoolid

Kiikumise funktsioone on väga palju erinevaid. Kõige tavalisemalt kiiguvad lamamistoolid sujuvalt küljelt küljele või siis edasi-tagasi. Mõnda kiiktooli peab ise kiigutama, aga on ka olemas automaatsed kiiged. Need kas siis kasutavad patareisid või magneteid. Viimane on kõige mugavam – ei ole juhtmeid, müra ega heli. Ja patareisid ei pea ka vahetama. Kiigel on tavaliselt mitu kiirust ja mõnel on ka automaatne taimer (5, 10 või 15 minutit), kui pikaks ajaks soovid lapse kiikuma panna. Kui laps on juba suurem, siis ta saab ise jalgade või kätega endale hoogu teha.

Lamamistooli valides tuleks vaadata, kuidas on võimalik tooli lukustada. Sest lamamistoolis beebi alati ei kiigu, tooli kasutatakse ka söögiajal ja mängimise ajal. Vaata, et lukustamise süsteem oleks võimalikult lihtne aga samas tugev.


babybjörn lamamistool

beebi kiiktool

Lamamistoolidel on ka erinevaid lisasid. Näiteks on võimalik toolile kinnitada mängukaar, mille lõbusad mänguasjad pakuvad pisikesele palju rõõmu. Mõnel toolil on need kaasas, mõnel tuleb eraldi osta. Lamamistoolile on võimalik paigaldada ka katus – et õues kiikudes beebi varjus oleks. Lamamistoolis mängimine aitab kaasa lapse motoorsete oskuste ja tasakaalu arengule.

Istumisosa küljes on ka turvarihmad. Need on kas 3-punkti või 5-punkti turvavööd. Siin tuleb põhiliselt vaadata, kui lihtsalt kinnitus kinni käib. Beebi on veel nii väike, et ta ise seda lahti ei teeks. Aga ka vanem peaks saama kinnituse kiirelt lahti. Laps peab olema lamamistooli kinnitatud turvarihmaga alates sünnist, kuni hetkeni, kui ta oskab juba ise sellest turvaliselt välja ronida. Ergonoomiline lamamistool võimaldab teil last mugavalt ja turvaliselt ühest kohast teise viia.


beebi lamamistool

lamamistool beebidele

Enne ostmist tuleks kindlasti jälgida ka kaalupiiranguid. Beebisisu, mis on toolidel eemaldatav, lihtsustab selle pesemist. Erinevad helid ja muusikalood rahustavad beebit ja soodustavad uinumist. Mõnel toolil on ka erineva eredusega valgustus. Vibreerivad lamamistoolid aitavad lapsel lõõgastuda ja tudule jääda. Beebipesa ei tohiks olla liiga pehme ega liiga kõva.

Et lamamistooli oleks mugav kaasa võtta, siis vaata, kuidas tool kokku käib. Enamasti käivad toolid lamedasse asendisse kokku ja neid on lihtne transportida. Kokkupanduna võtab see ka vähe ruumi kodus.

Populaarsed firmad: BabyBjörn, Nuna Leaf, Milli, Britton, Bright Starts, Caretero, Chicco, Ecotoys, Graco, Ingenuity, Joie, Kinderkraft, Lionelo, Mamas&Papas, Milly Mally jt.