Eelista täisteratooteid ning söö piisavalt puu- ja köögivilja. Hapupiimatooted ja värske salat on tervislikud ning aitavad kaasa seedimisele. Söö iga päev sooja toitu. Pudrud, supid, hautised ja vormiroad valmivad kiiresti ja on head ka pärast soojendamist. Puu- ja juurviljad on kergemini seeditavad pärast kuumtöötlust ning see võtab teravuse ka sibulalt ja küüslaugult (neid võib toidus kasutada).
Soovitav on vältida või tarbida ettevaatlikult:
- kofeiiniga jooke (kange tee, kohv, Coca-Cola)
- rõõska piima ja koort, kui laps nutab palju
- vürtsiseid ja teravamaitselisi toite
- gaseeritud magusaid jooke ja maiustusi
Kõiki teisi toiduaineid tarvita nii nagu oled harjunud. Laste tundlikkus on väga erinev. Kui sinu laps mingi toidu söömise järel on rahutu, siis ole selle toiduga edaspidi ettevaatlik.
Joo nii, et janu ei oleks. Igal juhul on see rohkem kui tavaliselt. Juua võid vett, mahlasid, taimeteesid – kõike, mis meeldib. Hoia ka jook käepärast, kui asud imetama.
Täiskasvanu vajab päevas olenevalt kehalisest koormusest 30–35 ml vett kehakaalu 1 kg kohta, millest toidu ja joogiga saadakse keskmiselt 1–1,5 liitrit, päevas on vaja juua keskmiselt 1–1,2 liitrit vett. Imetavad emad peaksid tarbima täiendavalt keskmiselt 600–700 ml vedelikku päevas, aga täpsem kogus sõltub eelkõige rinnaga toitmise mahust ja sagedusest. Lisavedelik on vajalik organismi sisekeskkonna säilitamiseks, et kompenseerida vee kogust, mis väljub kehast rinnapiimaga.
Alkohol imendub ka rinnapiima ja suuremates kogustes võib põhjustada imiku alkoholimürgituse.