Lapsele võib alati lohutuseks rinda pakkuda. Esimestel elukuudel ongi nutu põhjuseks enamasti nälg. Kui rind ei sobi, siis mõtle ka selliste põhjuste peale nagu palavus, jahedus, must mähe ning väsimus ja üksindus.

Laps õpib esimestel kuudel puuksutama ja kakama ning see võib talle alguses ebamugavust valmistada. Teda saab aidata süles kandmise, kõhuli asetamise, võimlemise, masseerimise ja ujutamisega.

Mõned lapsed lihtsalt nutavad. Kui laps nutab alates 3. elunädalast lohutamatult paar tundi järjest vähemalt 4 päeval nädalas, siis on tegemist imiku gaasivalude ehk koolikutega. See on lapse õrna närvisüsteemi reaktsioon soolestiku kaudu, millest ta kasvab ise välja paari kuu pärast. Ema söödud toidu mõju on vähene.


Abiks on kõik, mis vähendab lapse stressi – lähedus, imetamine, süles kandmine, laulmine jm. Ravimitel enamasti puudub oodatud mõju.

Rohke nutt, rahutus ja kõhulahtisus võivad olla ka lapse allergia esimeseks väljenduseks. Toiduallergiat esineb kõige enam alla kolme aastastel lastel. Rinnalapse allergianähte võib põhjustada ema toit.