Püüa toita sagedamini ja nii pikalt, kui laps soovib, aga vähemalt 8-10 korda ööpäevas. Väga unist ja pidevalt magavat last ärata umbes iga 2-2,5 tunni järel.

Paku iga kord ka teist rinda. Laps ise otsustab, kas ta vajab seda või mitte. Väldi lutipudelit ja rõngaslutti. Toida last ka öösiti – kui ta vähegi küsib – enamus lapsi vajab seda terve esimese eluaasta. Öised söötmised suurendavad eriti hästi rinnapiima kogust.

Hoia tuju üleval – just sina oled oma lapsele parim ema ja Sinu piim on Sinu lapsele parim toit.

Kui piimakogus on langenud väga väikeseks, siis võib arst määrata ajutiselt lisaks toidusegu – anna seda lusikast või otse tassist. Rinnapiimakoguse suurenemisel vähenda toidusegu kogust ning lõpuks saad toita jälle ainult rinnaga.

Pea meeles, et piima kogust on alati võimalik suurendada ja imetamist taastada. Vajadusel otsi abi imetamise nõustajalt. Võid alustada lisatoiduga (puu- ja juurvilja püreed) veidi varem s.o. 4-5 kuuselt.


Lapse jätkuv imemine tekitab sinu kehas vajalikke hormoone ning moodustub piim. Piima kogus suureneb tasapisi esimese kuu jooksul. Laps hakkab sööma järjest rohkem. Juba imemise ajal tekib uus piim ning rind täitub kiiresti uuesti – seepärast ongi vaja imetada sagedasti, vastavalt lapse soovile ning vajadusel pakkuda ka teist rinda.

Kõigepealt lase lapsel üks rind korralikult lõpuni imeda — ta laseb rinna ise lahti ja pöörab pea ära. Seejärel hoia last kümmekond minutit sirge seljaga poolpüstises asendis, et söömise ajal allaneelatud õhk saaks krooksatustena väljuda. Paku ka teist rinda – laps ise otsustab, kas ja kui kaua ta soovib veel imeda. järgmisel korral alusta sellest rinnast, millega lõpetasid.

Sinu laps saab piisavalt piima, kui:

  • ta saab rinda iga kord, kui soovib
  • ta võtab kuus vähemalt 500 g juurde
  • ta pissib vähemalt 6 korda ööpäevas

Usalda oma last – ta teab palju ta vajab.