Mis toimub sinuga raseduse kolmandal kuul? Rasedus mõjutab naise hormoone, need omakorda muudavad limaskestad õrnadeks – rasedal võib esineda ninakinnisust ja ninaverejooksu ning igemete veritsust.

Kui peaksid haigestuma ja tundma vajadust ravimite võtmise järgi, konsulteeri kindlasti arstiga enne rohtude tarbimist (ka nohu ja köha korral).

Raseduse ajal ei soovitata süüa toorest liha, kala, mune ega pesemata köögivilju. Pea meeles, et rasedus ei ole vabandus kahe eest söömiseks (raseduse ajal kasvab toidu vajadus umbes 300kcal päevas, kuid kuna tihti väheneb ka kehaline aktiivsus, ei pruugi sa vajada toidukoguste suurendamist).

Mida rõõmsam ja rahulolevam oled sina rasedana, seda rõõmsam on ja beebi sinu kõhus.

Kui see pole sinu esimese rasedus võib beebikõhuke hakata paistma juba sel kuul, enamasti esmarasedatel beebikõhtu veel märgata pole.

Mis toimub beebiga? Kolmandal kuul on loote näos selgemini eristatavad nina, suu ja ninasõõrmed, areneb ülahuul. Tööd on alustanud ka neerud, beebi pissib nüüd. Süda areneb ning jagunev neljaks kambriks, ka südameklapid moodustuvad.

Sel kuul teostatakse ka OSCAR test, selle ultraheli käigus antakse hinnatakse loote võimalikke kromosomaalseid haigusteid ja rasedusekomplikatsioonidele, test tehakse 12.-13. rasedusnädalal.

Selle kuuga lõppeb esimene trimester.

raseduse 3 kuu

Rasedus nädalate kaupa – 3. kuu