Mis toimub beebiga raseduse seitsmendal kuul? Selle kuu paiku tekib lootel maitsmiskogemus, kõhubeebid eelistavad magusat. Kõhubeebi suudab mingil määral hingata, neelata ja reguleerida enda kehatemperatuuri, aga sõltub suurel määral emast. Samuti on tal väljaarenenud naha puutetundlikkus ja ka valutundlikkus.
Mis toimub sinuga raseduse seitsmendal kuul? Nüüdseks peaksid olema möödunud kõhukinnisus ja põiega seotud mured. Selles rasedus järgus võivad kimbutada kõrvetised, nende vastu aitab peotäis röstitud või tooreid kaerahelbeid, samuti võiks vältida rasvaseid ja praetud toite. Seitsmenda raseduskuu lõpus võid märgata, et rindadest immitseb pisut ternespiima, ära muretse see on normaalne (võid alati konsulteerida oma ämmaemandaga). Ära unusta pöörata tähelepanu tursetele, kui su käte-jalgade turse ei alane ööga ning kaalutõus on nädalas rohkem kui 0,5kg, siis räägi sellest oma ämmaemandaga (õigeaegse võimaliku rasedustoksikoosi avastamiseks).
Võid märgata kõhubeebi reageerimist helile, valgusele ja puudutustele. Selle kuu lõpus võid märgata beebi liigutuste nõrgenemist ja sageduse vähenemist, see tuleb sellest, et kõhubeebi kasvades jääb talle ruumi liigutamiseks üha vähem. Kui seda olulisem on jälgida liigutuste olemasolu iga päev. Kui muretsed, et beebi liigutusi pole peaaegu tundagi, siis räägi sellest kindlasti oma ämmaemandale.
Tõenäoliselt hakkad märkama mõningaid Braxton-Hicksi kokkutõmbeid, see tähendab, et su emakalihased tõmbuvad kokku umbes 30sekundiks. Need ei tohi selles raseduse järgus olla valulikud, kui nad seda aga on ning tupest eritub limast voolust, siis võta ühendust ämmaemandaga (need märgid võivad viidata enneaegsele sünnitusele).
Beebi kasvamisega võib muutuda magamine ebamugavamaks, püüa leida mugav asend näiteks patjade abil, samuti soovitatakse magada vasakul küljel, sest siis saab veri kõige paremini liikuda su elunditesse ja jäsemetesse.
Püüa pühenduda rohkem iseendale ja beebile. Tegele näiteks perekooliga, sinna võib minna nii üksi kui koos partneriga, teemad varieeruvad sünnitusest vastsündinu hooldamiseni. Sel kuul jagunevad enamik rasedaid kahte gruppi energia ammutamise järgi, pooled saavad energiat puhates ja magades ning teised kehalisest aktiivsusest. Tea, et see on normaalne, et ringiliikumine on muutunud vaevalisemaks ning väsid kiiremini kui varem.
Kui soovid oma kõhubeebist jäädvustada 3D/4D pilti, siis sel kuul on õige aeg selle uuringu tegemiseks. Seda ultraheliuuringut ei tehta kõigile rasedatele kohustuslikus korras, see on vabatahtlik ning seda teostatakse vaid raseda enda tellimusel.
Seitsmenda kuuga algab kolmas trimester.
Rasedus nädalate kaupa – 7. kuu
28. rasedusnädal
29. rasedusnädal
30. rasedusnädal
31. rasedusnädal