Mis toimub sinuga raseduse kaheksandal kuul? Võid tunda kuidas hingamine on raske, sest beebi on tihedalt vastu sinu organeid. Ilmselt oled kaalus juurde võtnud 8-10 kg, mis on täiesti tavapärane. Sinu liigesed ja selg on nõrgemad kui enne ning peaksid olema tähelepanelik asju tõstes. Kui pead midagi tõstma tee seda läbi küki, mitte lihtsalt seljast kummardades.

Tavaline on, et kaheksanda kuu lõpuks on naine juurde võtnud kuni 12,5 kg, mis võiks ühtlasi olla ka raseduse suurim kaalu number.

Mis toimub beebiga kaheksandal kuul? Kõhubeebi silmad on praegu sinist värvi, olenemata sellest millised nad tulevikus on. Sel kuul kasvatab organism naha alla rasvadepood, mis aitavad beebit kaitsta järsu temperatuuri muutuse eest sündimisel. Nüüdseks on beebi pööranud end pea alla poole. Juhuslikud emaka kokkutõmbed on normaalsed, ebakorrapärased emaka kokkutõmbed on organismi jaoks proovisünnitus. Juhul kui valud püsivad rohkem kui ühe minuti, 5-minutiliste vahedega ning kestavad pikemalt kui 2-3 tundi on tegu sünnitusvaludega. Helistada võid oma ämmaemandale või sünnitusosakonna vastuvõttu.


Selle kuu lõpuks võiksid valmis panna haiglasse mineku koti, sinna võiks panna hügieenitarbed, mugavad riided, aluspesu, hügieenisidemed, sussid, hommikumantli ning beebi jaoks riided ja tekikese. Enne reaalselt haiglasse minekut saad sinna lisada oma ID-kaardi ja rasedakaardi.

Mõtle läbi kas oled beebiga kohtumiseks valmis? Kas esimeste kuude jaoks vajalikud asjad on olemas?

Vii end kaheksanda kuu ajal kurssi sünnituse etappidest ja mida saad iseenda jaoks ära teha, see võib aidata ärevuse ja teadmatusega võitlemisel. Aruta lähedastega läbi kes ja kas võiks sinuga sünnituse juures olla.

Mõtle eelseisvale sündmusele positiivselt!

raseduse 8 kuu

Rasedus nädalate kaupa – 8. kuu

32. rasedusnädal
33. rasedusnädal
34. rasedusnädal
35. rasedusnädal
36. rasedusnädal