Mis toimub sinuga raseduse teisel kuul? Sel kuul tunnevad rasedad tihti väsimust, selja valu, rindade pakitsust, peavalu, sagenenud urineerimise vajadust, tujude drastilist muutust ning mõnel naisel esinevad nii kõrvetised kui ka hommikune iiveldus. Iivelduse puhul leiab enamik rasedaid leevendust millegi kuiva söömisest, näiteks leiva või küpsise. Hommikuse iivelduse puhul ei soovitata esimese asjana juua vaid hoopis midagi natuke näksida, võid teha seda ka voodis enne tõusmist, kui see enesetunnet aitab parandada. Kui iiveldusega kaasnev oksendamine on sage (rohkem kui 3 korda päevas) ja midagi ei püsi sees, võta ühendust arstiga.

Väsimuse vastu aitab puhkamine, värskes õhus liikumine ja vee joomine. Rasedad peaksid erilist tähelepanu pöörama oma suuhügieenile, hambapesu ja niiditamine peaks kuuluma igasse päeva. Kõik naised kogevad rasedust erinevalt, ära muretse kui sinu enesetunne ei vasta täpselt eelkirjeldatule. Kuid kui siiski muretsed, konsulteeri kindlasti arsti või ämmaemandaga.

Selle kuu lõpu poole võid hakata märkama muutusi oma keha keskosas, beebikõhukest pole veel võimalik visuaalselt näha, aga märkad, et püksid ei istu vööst enam nii vabalt kui varem. Kuna loote närvisüsteemi arenguks on oluline foolhape, siis tasub positiivse rasedustesti puhul hakata kohe võtma toidulisandina foolhapet.


Mis toimub raseduse teisel kuul beebiga? Loode on tavaliselt nähtav raseduse 5. nädala täitumisel, saab mõõta loote pikkust ning sel nädalal hakkab loote süda lööma.

Raseduse teise kuu alguseks on platsenta ja nabanöör algelisel kujul moodustunud ning selle abil saab loode hapnikku ja toitaineid. Praegu arenevad loote südameveresoonkonnasüsteem ja närvisüsteem, kujuneb selgroog ning ajul on nüüd kaks sagarat. Lootel on kiire kasvu periood, ta kasvab 1 mm päevas.

Parim aeg esimeseks rasedusaegseks ultraheliuuringuks on 7. rasedusnädal, siis on loode umbes 10 mm pikk ja südametegevus on uuringul nähtav.

Soovitatavalt võiks esimene visiit ämmaemanda juurde olla enne 12. rasedusnädalat, siis jõutakse teha kõik vajalikud uuringud mis on ettenähtud raseduse esimesel poolel. Ämmaemand jälgib raseda kehakaalu, kaalutõusu, tursete esinemist, vererõhku (ning raseduse hilisemas järgus loote liigutuste esinemist ja loote südametegevust).

raseduse 2 kuu

Rasedus nädalate kaupa – 2. kuu