36. rasedusnädal – kasv aeglustub

Beebi kaal on umbes 2,7 kg. Nüüd kasv aeglustub. Beebi kolju ei ole ainus pehme osa tema pisikeses kehas: suurem osa tema luudest ja kõhrest on samuti üsna pehme. Paljud su beebi süsteemidest on üpris väljaarenenud, vähemalt beebi kohta, ja valmis eluks emaüsast väljaspool. Näiteks on täiustunud tema vereringe ning beebi immuunsüsteem on piisavalt tugev, et kaitsta teda pärast sündi nakkuste eest. Ülejäänud süsteemid aga vajavad veel paari viimistlust.

36 rasedusnadal

Loe lähemalt, millised muutused toimuvad sinuga raseduse 8. kuul. Beebi on pööranud end pea alla poole. Millal tekivad sünnitusvalud? Miks olla tähelepanelik asju tõstes? Hetkel on raseduse kolmas trimester.


Loe lähemalt, millised muutused toimuvad sinuga raseduse 9. kuul. Kuidas tunda ära sünnitusvalud? Mitu % beebidest sünnib õigel kuupäeval? Kui tihti teha tervisekontrolli? Hetkel on raseduse kolmas trimester.

Sünnitushüvitis

Kui oled töötav ja ravikindlustatud tulevane ema, maksab Haigekassa sulle sünnitushüvitist juba 70 kuni 30 päeva enne eeldatavat sünnituskuupäeva (30.-36. rasedusnädal) 140 päevaks. Loe lähemalt: sünnitushüvitis